Hoće li sreća konačno pogledati KMF Jastrebac?

U subotu, 24.marta, u 19 časova KMF Jastrebac u Blacu dočekuje ekipu Kalča iz Niša.
Klub malog fudbala Jastrebac iz Blaca već dve utakmice za redom prima gol u poslednjos selundi odnosno poslednjem minutu utakmice.
Prošlog vikenda u prvenstvenoj utakmici protiv ekipe FON, Jastrebac je ispustio pobedu bukvalno u poslednjoj sekundi, a u sredu u četvrtfinalu Kupa, Blačani su izgubili od Novog Pazara golom 40 sekundi pre kraja. Taj poslednji minut definitivno je koban po ekipu iz Blaca.
Priliku da obezbede pobedu na vreme a samim tim i opstanak u ligi, futsaleri Jastrepca imaju već sutra. U goste im dolazi stari znalac, ekipa KMF Kalča iz Niša.
Derbi južne pruge uvek je zanimljiv i neizvestan. Ovo je čak peti zvanično medjusobmi duel ove dve ekipe a rezultat je izjednačen, 2:2.
Jastrebac bi pobedom gotovo izvesno obezbedio opstanak, dok bi Kalča pobedom verovatno obezbedila plej of.