KMF Jastrebac Blace među 8 najboljih u državi!

KMF Jastrebac sinoć je u 1/8 finala kupa savladao KMF RB iz Valjeva posle bolje izvedenih penala 3:1, rezultat posle regularnog dela utakmice bio je 1:1 (1:1).

Nimalo nije bilo lako blačkom prvoligašu da prodje u sledeću rundu takmičenja. Silno su motivisani Valjevci ušli u meč i poveli u 14.minutu preko Petrovića. Gostima nije pošlo za rukom da izjednače 4 minuta pre kraja poluvremena iz kaznenog udarca sa 10 metara, golman gostiju je bio uspešniji od Rajkovića. Upravo je Nikola Rajković postigao gol u poslednjem minutu prvog poluvremena i poravnao rezultat na 1:1. Do kraja utakmice rezultat se nije menjao, iako je gost imao pregršt prilika koje nije uspeo da iskoristi. Posle regularnog dela se pristupilo izvođenju penala sa 6 metara. Gosti su bili precizni oba puta, preko Valjarevića i Vuletića, dok je golman golman gostiju Jović bio uspešniji oba puta od domaćih izvođača. KMF Jastrebac se plasirao u 1/4 finale Kupa Srbije i čeka žreb da mu dodeli sledećeg protivnika. Uz Jastrebac, među 8 najboljih se nalaze i Crvena Zvezda, Ekonomac, Fon, Novi Pazar, Vinter Sport, Rosulja i Kalča.