Obaveštenje građanima o zatvaranju šaltera javnih institucija Republike Srbije u toku trajanja vanrednog stanja
Svi šalteri javnih institucija u Republici Srbiji biće zatvoreni, izuzev onih čije bi zatvaranje ugrozilo nesmetano funkcionisanje države u vreme vanrednog stanja. Svi građani biće blagovremeno obavešteni o načinu regulisanja svojih prava i obaveza. Ono što je najvažnije jeste da sada ne dolaze na šaltere i da za to neće snositi nikakve sankcije.
Imajući u vidu da sve do sada donete mere nisu donele dovoljno očekivane rezultate, Vlada Republike Srbije ne isključuje mogućnost donošenja još oštrijih mera kako bi sačuvala zdravlje svojih građana.
S toga još jednom molimo i najsnažnije apelujemo na naše sugrađane starije od 65. godina da ostanu u svojim domovima. Sve ovo radi se za njihovo dobro.
Vlada Republike Srbije je u potpunosti posvećena borbi protiv širenja virusa COVID -19, iz minuta u minut prati razvoj situacije u zemlji, regionu i svetu i blagovremeno će obaveštavati građane o svemu i doneti sve potrebne odluke u cilju očuvanja njihovog zdravlja.




