ODLIČAN NASTUP BLAČKIH ŠAHISTA

Posle prvog dela takmičenja Lige centralne Srbije – grupa jug u šahu, koje je održano u Lebanu od 14.do 16. maja 2021. godine i pet odigranih kola Šahovski klub „Jasrebac“ iz Blaca u konkurenciji 12 klubova iz južne Srbije zauzima odlično četvrto mesto sa 10 osvojenih bodova.

Odličnim plasmanom u visokom rangu takmičenja koji je rezultat odlične organizacije i rada kluba, blački šahisti samo potvrđuju visok rejting  koji imaju.

Drugi deo prvenstva u trajanju od 4 dana igra se u Dimitrovgradu.

Rank table

Rk.SNoTeamGames  +   =   –  TB1  TB2 
11CARIBROD – Dimitrovgrad55001519,0
28VLASOTINCE – Vlasotince54101323,0
37GORNJA JABLANICA – Medvedja53201120,5
412JASTREBAC – Blace53111017,5
52DSK OSNOVAC – Nis5221818,0
66NISKA BANJA – Niska Banja5221816,0
73GRBAVCE – Grbavce5131615,0
811PODGORA – Bojnik5113410,0
99RADAN – Lebane5104312,0
105JEDINSTVO – Bela Palanka5104311,5
114LAV – Aleksinac5014110,5
1210KONDIVA – Zbevc501417,0

Annotation:
Tie Break1: Matchpoints (3 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break2: points (game-points)