Saopštenje Policijske uprave Prokuplje povodom peticije protiv izgradnje mini-hidroelektrana na teritoriji Prokuplja

Pripadnici Policijske uprave Prokuplje danas su, po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva, obavili razgovor sa više osoba zbog sumnje da je na peticiji protiv izgradnje mini-hidroelektrana na teritoriji Prokuplja falsifikovano više potpisa.
Osnovno javno tužilaštvo u ovom gradu dobilo je prijavu da deo potpisa nije validan, nakon čega je naložilo policiji da proveri ove navode, a izjave u svojstvu građanina danas je dalo 14 osoba.
Policijska uprava Prokuplje saopštava da su apsolutno netačni navodi koji su se pojavili na društvenim mrežama da je bilo ko privođen ili sprovođen na saslušanje, što je potpuno očigledno i iz snimaka koji prate ove netačne navode.
Takođe, netačne su i tvrdnje da je među građanima pozvanim da daju izjavu osamdesetogodišnja baka, pošto najstarija osoba, koja je ovim povodom danas bila u policiji,ima 59 godina.