FSTO: REPREZENTACIJA PIONIRA BOLJA OD PARTIZANA

• 22919117-e16d-407a-a968-6ba76950aad7
  • b65e58fa-f358-4326-a8e8-a5805f88335a
  • cfb69f7e-267f-4d02-944d-050a084308c3
  • ec36783f-da17-4cdc-9da7-030142df229f

Prokuplje/Brzeće Reprezentacije pionira Fudbalskog saveza Topličkog okruga odigrala utakmicu sa FK „Partizan“ Beograd u Brzeću

b65e58fa-f358-4326-a8e8-a5805f88335a

U petak 24.06.2016. godine u cilju što većeg broja jakih utakmicaa bili smo gosti FK „Partizan“ Beograd, koji je boravio u Brzeću na pripremama-kampu za mlađe kategorije-izjavio je direktor Lige za mlađe kategorije i mladih reprezentacija FSTO Aleksandar Dikić i dodao:

Ova utakmica nam je u prvom planu značila da proverimo  naše igrače koliko su napredovali, kao i da stručni štab uvidi na kojim segmentima taktike, tehnike i ostalom treba dati akcenat.

Što se tiče same utakmice, bila je prava takmičarska, sa mnogo prilika za gol, zalaganja i borbenosti igrača, kojima je i prelepo vreme išlo na ruku da pokažu svoje fudbalsko umeće.

U početku prvog poluvremena domaćin je imao prividnu inicijativu, ali smo se vrlo brzo oslobodili pritiska i zaigrali maestralno i u

tom duhu priveli poluvreme kraju, a na odmor se otišlo rezultatom 1:0 za reprezentaciju pionira FSTO, mada je ta prednost mogla biti i veća, da smo iskoristili dve stopostotne šanse.

U drugom poluvremenu je takođe intezitet igre bio na zavidnom nivou, crno beli su nastojali da izjednače, a mi da kontranapadima ugrozimo njihov gol. Sredinom tog drugog poluvremena  domaćini su izjednačili, što nije omelo naše igrače.

Naime, posle tog izjednačujućeg pogotka, ubacili smo u veću brzinu i opsedali protivnički gol sa svih strana i jednom nadasve hrabrom i borbenom igrom postigli smo još dva pogotka.

Na svemu prikazanom čestitao bih u prvom redu igračima, kao i selektoru Dragoslavu Ivkoviću na izvanrednom vođewu ekipe na ovoj utakmici.

Posebno mi je drago što su utakmici prisustvovali predsednik FS Topličkog okruga Miloš Vasiljević i član IO FSTO Vladan Miladinović i dali nam bezrezervnu podršku u daljem radu, što su su svome obraćanju posle utakmice i pokazali, što nije bio slučaj u bliskoj prošlosti kada su FSTO vodili neki nestručni i fudbalskog znawa siromašni ljudi.

Takođe, utakmici je prisustvovao i veliki broj roditelja, kao naših igrača, tako i igrača „Partizana“, sa razlikom što su posle odigrane utakmice naši roditelji imali mnogo više povoda za slavlje i zadovoljstvo.

Sudijska trojka u sastavu Nenad Dikić, Andrijana Ćirković i Vladimir Obradović je odlično obavila svoj posao.

Posebno bih se zahvalio FK „Partizan“ Beograd koji je bio odličan domaćin utakmice i što nam je omogućio jednu ovako jaku proveru naših igrača.,

Veliko hvala i osoblju hotela „Junior“ Brzeće na ukazanoj pažnji i gostoprimstvu.

Bitno je istaći i to da je ova utakmica koja je odigrana u Brzeću 65. utakmica reprezentacije pionira FSTO za tri sezone, a od toga je odigrano 15 međunarodnih susreta.

Ono što nas očekuje u daljem periodu je gostovanje reprezentacije pionira FSTO u Raškoj i uzvratna utakmica sa FK „Vlada Dimitrijević“ Raška (30. Jun), kao i Prvi Međunarodni turnir u fudbalu „Mlade nade“ Toplica 2016, na kom će pored reprezentacije pionira FSTO učestvovati još i FK „Vuteks“ Vukovar (Republika Hrvatska), FK „Mokra Gora“ Zubin Potok i reprezentacija pionira FS Republike Srpske-završava Dikić.