KMF Jastrebac među 8 najboljih ekipa u Srbiji

Kada kao klub postojite nepune 2 godine, i plasirate se u četvrt finale kupa Srbije, to onda u velikoj meri prevazilazi nivo lokalnog uspeha, to postaje mnogo više…

U sredu od 19 časova, odigrana je utakmica osmine finala futsal kupa Srbije. Blačanima je u goste dosao prvoligaš, i to ne bilo koji, već KMF Smederevo, trećeplasirana ekipa, koja je u borbi za titulu prvaka države!

Pre početka utakmkice, odata je počast tragično nastradaloj Nadi Bogićević, minutom ćutanja.

Velika borba od samog starta, silovito su krenuli blačani ne mareći koliko je jaka ekipa sa kojom igraju, takva igra se ubrzo i isplatila, golom Valjarevića.

Medjutim tada kao da se probudila ekipa Smedereva i polako preuzimala inicijativu, i pored dobre odbrane blačana siloviti napadi su urodili plodom i došlo je do izjednačenja.

U drugom poluvremenu, još veća borba se povela, napadali su i jedni i drugi. Medjutim posle prekršaja loptu je uzeo Vuletić i silovitim udarcem doveo ekipu iz u Blaca u prednost. Imali su nakon toga blačani još nekoliko dobrih prilika medjutim nisu uvećali vodjstvo. Kaznili su to smederevčani i izjednačili na 2:2. Do kraja utakmice više prilika imala je ekipa Smedereva, ali vidno raspoložen golman Jatrepca je sve to branio. Sudija je označio kraj i pristupilo se izvodjenju penala gde je rezultat bio 4:2 u korist blačana.

Valja napomenuti da je sportska hala u Blacu i ovog puta bila prepuna, a publika nikad glasnija, i može se reći da je baš ta publika dala snage blačanima da se plasiraju medju najboljih 8 ekipa u Srbiji.