• DSCN1757
  • KK Zone Boys
  • Uros Dobrodolac KK Zone Boys
  • Jastrebac viši od Rtnja

Rezultatom 79:65 košarkaši Jastrepca iz Blaca savladali su večeras na svom terenu trećeplasiranu ekupu KK Rtanj iz Boljevca. Pobeda protiv ekipe koja se nalazi u samom vehu tabele blačanima je donela drugu vezanu pobedu u nastavku prvesnstva.

DSCN1756-U drugom kolu nastavka prve Lige Srbije u košarci, košarkaši Jastrepca iz Blaca pobedili su favorizovanu ekipu KK Rtanj iz Boljevca.

-Pružili smo još jednu dobru partiju veoma požrtvovano u odbrani i mirno i skoncentrisano u napadu. Zadovoljan sam igrom i zalaganjem svih igrača u toku svih 40 minuta utakmice. Pokazali smo da možemo da se nosimo sa mnogo jačim ekipama sa dugom tradicijom i da se kroz Blace niko neće prošetati tako lako. Zahvaljujem se publici koja nas je bodrila i danas i nosila do bitne pobede. Veliki pozdrav i svim kritičarima jer jer nas motivišu da igramo još bolje, rekao je nakon utakmice predsednik KK Jastrepca iz Blaca Marko Crnoglavac naglasivši da ih u sledećem meču očekuje meč sa direktnim rivalom u borbi za opstanak. KK Jastrebac nakon ovog meča nalazi se na 7 mestu i u bezbednoj je zoni.

Igrač Jastrepca Uroš Dobrodolac ističe da ekipa nakon dobrih priprema na polusezoni, u nastavku prvesnstva igra sve bolje.

-Čestitao bih ekipi iz Boljevca na doborom meču i svojoj ekipi na fenomenalnim utakmicama u prošlom kolu i sada kada je timska igra došla do izražaja. Ušli smo rasterećeni u ovaj meč, dali sve od sebe i pobedili, ističe Dobrodolac.

U narednom kolu blačane očekuje gostujući meč u Beloj Palanci sa ekipom Mladost Vesna.