Narodna biblioteka „Raka Drainac“ Blace, dodelila je nagrade dobitnicima 7. Literarnog i likovnog konkursa „ U svetu bajki“ i otvorila Izložbu dečjih radova

  • 0a82c280-d426-47ed-9280-c1e4828d1833
  • 0c9d88cb-88ec-4fd4-acd0-dd14faee6a16
  • 2ac62e95-1cd7-4391-93cc-9ec351ddb5f5
  • 5b16355e-bf52-4a7a-918e-5819b9b3d11e
  • 5cc6580d-f66e-4c13-8865-85571a25df7e
  • 5d4c33ea-0809-441e-b253-2530f84bb292
  • 5d396de0-58e0-4c4c-879d-c9fa2f0597eb
  • 6fa39c3d-ea37-496e-b1ee-b2b65a7e074e
  • 7d39b539-0951-42d0-8f89-66cac7273861
  • 7e611a74-53fd-4a73-ab52-ef6c63da6b82
  • 57b5182d-73a1-4cb4-9e36-84e0a53adfd6
  • 62b2b1f0-b044-41a1-9e3c-b60857254603
  • 66cfc3cc-76ce-4e5d-9239-d3280d1494d1
  • 91fe5515-5b0b-44c6-9e82-42d00e206a54
  • 2975e605-f37f-43ba-aa15-f5484aedbd2c
  • 5983eb83-053f-4d15-9104-a46ec44964e9
  • 55653cbf-123d-4751-b5d6-6e7f14e231a7
  • 366907e4-09d9-484a-b0f0-7d88917dea99
  • 7211882e-d244-4c1c-9c08-8c0b646fe954
  • 38934117-495b-44d5-b570-4637611056ac
  • a04b0b93-8ed8-4597-9fa4-2343f8e8c94e
  • a4d40059-75e5-440a-b30c-ebacd6fcaf1c
  • a556f8a2-529a-4e01-aa03-6e2d4cc958b5
  • ad12e78f-e777-4ef3-b2b4-c9556c4f5559
  • b786aa96-f54d-4003-8d80-19450880ec39 (1)
  • b786aa96-f54d-4003-8d80-19450880ec39
  • bc275612-34bb-4432-9539-562d0e540db6
  • d4a160c4-bb0b-4ca4-a4da-9eea7693d65b

Narodna biblioteka „Raka Drainac“ Blace, dodelila je nagrade, pohvale I zahvalnice dobitnicima 7. Literarnog i likovnog konkursa „ U svetu bajki“ i otvorila Izložbu dečjih radova povodom „ Međunarodnog dana dečje knjige“ i raspisivanja Literarnog i likovnog konkursa „ U svetu bajki“ u Narodnoj biblioteci „Raka Drainac“ Blace.

Nagrađeni literarni radovi na 7. Konkursu na temu „U bajkama je sve moguće“, koji je 27. januara 2024. godine raspisala  Narodna biblioteka „Raka Drainac“ iz Blaca povodom „Međunarodnog dana dečje knjige“.

 Učenici Osnovne škole od 1. do 4. razreda

  1. mesto Jaglika Dacić III-7

OŠ „Pavle Rovinski“

Podgorica, Crna Gora

Učiteljica: Stanica Ćalasan, prof. rezredne nastave

  1. mesto Vladimir Nenadić III-2

OŠ „Kneginja Milica“

Novi Beograd

Učiteljica: Aleksandra Grujić

  1. mesto Vasilije Đorđević III-3

OŠ „Kosta Abrašević“

Ul. Milorada Jankovića Doce 34

11321 Resnik

(Beograd)

Učiteljica: Milena Vitas

Pohvala      Vojin Penezić III-3

OŠ „Desanka Maksimović”

Priboj

Učiteljica: Snežana Nikolić

Pohvala      Lena Nagradić III-4

OŠ „Kosta Abrašević”, ul. Milorada Jankovića Doce 34,

 11231 Resnik (Beograd)

Učiteljica: Jasmina Radoičić

Pohvala      Nikolina Leontijević III-4

OŠ „Milan Munjas”

Ub

Učiteljica: Vesna Dragićević

Učenici Osnovne škole od 5. do 8. razreda

  1. mesto

          Adna Omerović VII

Prva osnovna škola Živinice

Mentor: Marica Ferhatbegović

  1. mesto Olivera Savić VII-5

OŠ „Nikola Tesla”

Beograd

Mentor: Aleksandra  Drakulić

  1. mesto Petar Trbović VI-2

OŠ „Vasa Čapić”, Avalska 48a

Mentor: Snežana Stojanović

Pohvala      Andrijana Knežević VIII-2

OŠ „Stojan Novaković”

Mentor: Vesna Simić

Blace

Pohvala      Eva Anastasovska VI a

OOU „Kiril Pejčinovik”, K. Voda

Skopje

RS Makedonija

Pohvala      Nina Filipović VI a

OŠ „Ilija Kišić”

Herceg Novi

Mentor: Tamara Komar

Pohvala      Maša Radović V-5

OŠ „Nikola Tesla”

 Beograd

Mentor: Aleksandra Drakulić

Pohvala

          Ksenija Pestorić VI a

OŠ „Ilija Kišić”

 Herceg Novi

Mentor: Tamara Komar

Pohvala

          Mateja Adamović VI-5

OŠ „Kosta Abrašević”

 Resnik, Beograd

Mentor: Sanja Bašović

Nagrađeni likovni radovi na  7. Konkursu na temu „U bajkama je sve moguće“, koji je 27. januara 2024. godine raspisala Narodna biblioteka „Raka Drainac“ iz Blaca povodom „Međunarodnog dana dečje knjige“.

Predškolski uzrast

  1. mesto Tara Šijan

PU „Stonogica“,

Ticanova 16

22000 Sremska Mitrovica

Mentor: Jovana Grčanac

  1. mesto Alisa Srdić

Vrtić „Pčelica“

23300 Kikinda

Vaspitač: Marija Kanzel Velimirov

  1. mesto Jana Todorić

Vrtić “Kolibri“, Kosmajska bb

23300 Kikinda

Mentori: Palatinuš Tijana,Francuski Tijana

Učenici Osnovne škole od 1. do 4. razreda

  1. mesto Tamara Miljković III-4

OŠ „Radoje Domanović“

11070 Novi Beograd

  1. mesto Sara Stojanović IV-3

OŠ „Stojan Novaković“

Blace

  1. mesto Jakob Petraš IV- b

OŠ „Jan Kollar“, Vajanskog 1

21425 Selenča

Pohvala      Sjang Viktor 3-3

OŠ „Bratstvo i jedinstvo“

Oslobođenja 6

Kucara

Mentor: Marija Poldruhi

Pohvala      Jovana Stevanović

OŠ „Stojan Novaković“

Blace

Pohvala      Jana Milivojević  III

OŠ „Stojan Novaković“ Blace

Barbatobac

18420 Blace

Mentor: Marina Kričak

Pohvala      Marija Dimitrijević II-4

OŠ „Đura Jakšić“, Prosek

18206 Jelašnica

Mentor: Savić Dragana

Pohvala      Živović Veljko I-4

OŠ „Đura Jakšić“, Prosek

18206 Jelašnica

Mentor:Savić Dragana

Pohvala               Ana Ratković I-2

OŠ „Desanka Maksimović“, Branislava Nušića br.7

79101 Prijedor RS, BIH

Mentor: Bojana Zlokapa

Pohvala               Melanija Grujić

OŠ „Stojan Novaković“

Blace

Mentor: Biljana Simić

 Pohvala     Lena Grujić III-2

OŠ „Stojan Novaković“

Blace

Mentor: Biljana Simić

Pohvala      Selena Milosavljević  III-2

OŠ „Stojan Novaković“

Blace

Mentor: Biljana Simić

Pohvala

          Natalija Ćirković IV-1

OŠ „Stojan Novaković“

Blace

Mentor: Ivica Smiljković

Pohvala      Filip Kričak  I razred

OŠ „Stojan Novaković“

Blace

Mentori: Mirjana Todorović, Milijana Đorđević

Pohvala

          Dorotea Comu  II razred

Srpska škola u Grčkoj

Mentor: Ljubica Pokrajac

Ponvala

          Nola Stepanović III razred

Srpska škola u Briselu

Belgija

Učenici Osnovne škole od 5. do 8. razreda

  1. mesto Mila Đorđević VI-2

OŠ  „Branko Radičević“, Krfska br.6

17501 Vranje

  1. mesto Milica Hrnjez VIII-1

Škola crtanja u muzeju grada Bačka Palanka

Trg Bratstva i Jedinstva br. 23

21400 Bačka Palanka

Mentor: Tijana Sićević

  1. mesto Lola Veljović VI-2

OŠ „Stojan Novaković“

Blace

Pohvala      Nikola Jovković V-3

OŠ „Stojan Novaković“

Blace

Pohvala      Mia Matković VIII

Likovna radionica „EmArt“

Bajnatska 38/30

24000 Subotica

Mentor: Emilija Grubanov Martinek

Pohvala      Jovanović Lazar VIII-1

OŠ „Stojan Novaković“

Blace

Pohvala      Elena Konatarević VIII-1

OŠ „Stojan Novaković“

Blace

Pohvala      Mina Lukić VIII-2

OŠ „Stojan Novaković“

Blace

Pohvala      Natalija Kostadinović I-7

Srednja zanatska škola

Specijalana škola za profesionalnu  rehabilitaciju učenika sa smetnjama u razvoju

Vuksanovićeva br. 21

11090 Rakovica

Beograd

Mentori: Jelena Vlajković, Bojana Arsić, Biljana Ćaćić, Milica Milović

Pohvala

          Erbija Tairi III-2

Srednja zanatska škola

Specijalana škola za profesionalnu  rehabilitaciju učenika sa smetnjama u razvoju

Vuksanovićeva br. 21

11090 Rakovica

Beograd

Mentori: Jelena Vlajković, Bojana Arsić, Biljana Ćaćić, Milica Milović

Žiri za literarne radove:

  1. Mirjana Bojanić Ćirković, doktor filoloških nauka
  2. Ivana Grujić, profesor srpskog jezika
  3. Mihailo Pršić, knjizničar i zavičajni pesnik

Žiri za likovne radove:

  1. Svetlana Jevremović, magistar likovnih umetnosti
  2. Milena Simić, grafički dizajner
  3. Jelena Ćirković, viši knjižničar

Žiri je imao težak zadatak da izabere i nagradi literarne i likovne radove.

Na Konkursu je učestvovalo 997 mladih autora iz Srbije, Crne Gore, Severne Makedonije, Republke Srpske, Hrvatske, Bosne i Hercegovine ,Nemačke, Grčke i Belgije.