Popovčani obeležili seosku slavu – Beli četvrtak
Uz prateće verske obrede i uz prisustvo sveštenog lica meštani sela Popove i ove godine zajedno su obeležili seosku slavu – Beli četvrtak.

Sadašnji i budući kolačar , Ana Paunković i Miloš Savić
Ovogodišnji kolačar je Ana Paunković a kolačarstvo za narednu godinu preuzeo je Miloš Savić.

Kako to dugogodišnja tradicija nalaže svake godine na verski praznik u narodu poznat kao beli četvrtak meštani sela Popove okupljeni na mestu zvanom “molitvište” na svečani način i uz verske obrede obeležavaju svoju seosku slavu a tako je bilo i ovoga puta.

Popova je inače jedno od retkih sela u blačkoj opštini u kojem nije sagrađena ni jedna svetinja. Popovčani su nedavno pokrenuli inicijativu da se u njihovom selu sagradi svetinja.


Drži se do tradicije – kao nekad sa čezom na seosku slavu





