Državni sekretar u Ministarstvu Uprave i lokalne samouprave Đorđe Dabić svečano otvorio Dane šljiva u Blacu
U Blacu je danas počela 22.po redu privredno turistička manifestacija Dani šljive.
Manifestaciju je svečano u Ulici šljive uz prisustvo predsednika Opštine Blace Ivana Burgića, svečano otvorio Đorđe Dabić državni sekretar u ministarstvu Uprave i lokalne samouprave Republike Srbije.

Otvarajući manifestaciju Dani šljive po kojoj je Blace na daleko poznato, državni sekretar Đorđe Dabić, ovom prilikom istakao je da se radi o manifestaciji sa dugom tradicijom koja je od izuzetne važnosti za ovaj kraj jer gradi turističku ponudu a i predstavlja putokaz za privredu – kako može da se gradi i razvija i privredno.

Pre otvaranja manifestacije, državni sekretar je obišao jedinstveno upravno mesto u Blacu koje postoji već dve godine a koje je opremljeno upravo zahvaljujući ovom ministarstvu.On je ovom prilikom istakao daje jedinstveno upravno mesto od velikog značaja za građane koji sada na jednom mestu mogu da dobiju potrebnu dokumentaciju.
- Blace je jedna od 55 lokalnih samouprava koje imaju jedinstveno upravno mesto, istakao je ovom prilikom državni sekretar Dabić.
Predsednik Opštine Blace Ivan Burgić ovom prilikom je istakao da su Dani šljive manifestacija koja ima tradiciju dugu 22 godine i da je i ove godine spremljen bogat program.
-Nadam se da će i ove godine biti dobra posećenost i da će naši gosti imati priliku da se uvere u kvalitet šljive koja se ovde proizvodi u čemu smo lideri, istakao je predsednik Opštine Blace Ivan Burgić koji je dodao da se šljiva u Blacu gaji u broju od preko dva miliona stabala. Što se tiče jedinstvenog upravnog mesta koje u Blacu postoji već dve godine, predsednik Burgić je naglasio da je ono veoma korisno i značajno za građane naše opštine koji na jednom mestu mogu da dobiju potrebnu dokumentaciju.
Nakon otvaranja manifestacije Državni sekretar u ministarstvu Uprave i lokalne samouprave Đorđe Dabić sa predstavnicima lokalne samouprave obišao je bogatu sajamsku ponudu na štandovima u Ulici šljive u Blacu .
Dani šljive u Blacu traju do nedelje uz bogat kulturno-umetnički program.
















Tekst je deo projekta Blački domaćini – da od šljive bolje žive koji sufinansira Opština Blace.
Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.





