Košarka : Jastrebac viši od Radana

U drugom kolu plej ofa II srpske lige košarkaši Jastrepca u Blacu su savladali neugodnu ekipu Radana iz Lebana, rezultatom 101:67.

Tokom prvog poluvremena utakmice viđena je velika borba, gosti su bolje otvorili meč i bili su ti koji su sve do poluvremena kontrolisali igru, zavšrvši poluvreme u svoju korist rezultatom 41:39.

U drugom delu utakmice blačani su zaigrali kako znaju i pružili jednu sjajnu partiju pokazavši veliku borbenost. Košarkaši Jastrepca prelomili su meč i sa sjajnom serijom od 18:0 rešili meč.

U ekipi Jastrepca posebno su se istakli tandem Šubarić – Terzić sa 29 poena.

Moramo naglasiti da su i mlade snage dobile priliku i odličnu partiju su odigrali Kolašinac, Petrović, Milenković i Mrdelić.

Mladi Stefan Konatarević u samom finišu utakmice pokazao je da u budućnosti može na njega ozbiljno da se računa.

Ovom  pobedom blačani su u samom vrhu tabele i ravnopravni su kandidati za ulazak u viši rang takmičenja.

U sledećem kolu Jastrebac očekuje gostovanje kod već dve sezone neporažene ekpe Vlasotinca. Kod najbolje ekipe u Ligi blačani ne idu sa belom zastavicom, već će pokušati da prekinu dvogodišnju nepobedivu seriju domaće ekipe Vlasotinca.