Narodna biblioteka “ Raka Drainac” Blace: Rezltati 4. Likovnog i literarnog konkursa „U svetu bajki“
Nagrađeni literarni radovi na 4.Konkursu na temu „U bajkama je sve moguće“, koji je 18. januara 2020. godine raspisala Narodna biblioteka „Raka Drainac“ iz Blaca povodom Međunarodnog dana dečije knjige.
Učenici Osnovne škole od 1. do 4. razreda
- mesto Vesna Milojević 4.razred
OŠ “Branko Krsmanović” Sikirica, odeljenje u Drenovcu
- mesto Jovana Čarkić 4/1
Vršac
2.mesto Dimitrije Davitković 3/4
OŠ,,Srefan Nemanja“
2.mesto Natalija Petković 3/4
OŠ,,Srefan Nemanja“
Niš
- mesto Mitra Vujović 4/ 2
OŠ „Arsenije Loma“ Rudnik, IO Ugrinovci
- mesto Tijana Hil 4/2
OŠ “Vuk Kradžić” Beograd
- mesto Aleksa Bogdanović 3/4
OŠ,,Srefan Nemanja“Niš
Pohvale
Milica Nikić 1/1
OŠ“Laza Kostić“ Gakovo
Mihaela Šolova 4/2 ODDELENIE
OSNOVNO UČILIŠTE-BLAŽE KONESKI-VELES REPUBLIKA SEVERNA MAKEDONIJA
Uroš Mitrović 4/2
OŠ ” Miloje Zakić ”
Bogdan Đorđević 3/4
OŠ,,Srefan Nemanja“Niš
Vuk Prokopovič 3/4
OŠ,,Srefan Nemanja“Niš
Mara Popović 3/4
OŠ,,Stefan Nemanja“Niš
GRUPNI RAD OŠ u LAJKOVCU
Odeljenjska zajednica trećeg razreda Osnovna škola„Mile Dubljević“
Lajkovac,IO PEPELjEVAC
ODELjENSKA ZAJEDNICA IO PEPELjEVAC
ODELjENjSKA ZAJEDNICA TREĆEG RAZREDA Osnovna škola „Mile Dubljević“
Lajkovac
Učenici Osnovne škole od 5. do 8. razreda
- mesto Amina Nurkić 4.razred
Prva osnovna škola
Živinice
- mesto Vanesa Krezić 8.razred
Prva osnovna škola
Živinice
- mesto Sanjin Lazić 7/3
OŠ „Branko Miljković“ Niš
- mesto Matea Šćekić 4/1
JU OŠ „Anto Đedović“
Bar
- mesto Anđelija Đurković
JU OŠ „Anto Đedović“
Bar
Predškolski uzrast
1.mesto Nevena Milojević 6 godina
PU „Bambi” Paraćin
Odeljenje u Drenovcu
1.mesto PU „Stonogica“ – grupni rad
Autori, deca pripremne predškolske grupe: Teodora Jovelić, Iskra Kuzmanovski, Andrija Begović, Željko Mošić, Elena Popović, Tamara Šesta.
Nagrađeni likovni radovi na 4. Konkursu na temu „U bajkama je sve moguće“, koji je 18. januara 2020. godine raspisala Narodna biblioteka „Raka Drainac“ iz Blaca povodom Međunarodnog dana dečije knjige
Učenici Osnovne škole od 5. do 8. razreda
- mesto Magdalena Ilić peti razred
Osnovna škola “Bata Bulić”
Petrovac
- mesto Debora Adamek šesti razred
Osnovna škola “Zoran Đinđić”
Brzi Brod
Niš
- mesto Mia Milanković šesti razred
Osnovna škola “Jovan Jovanović Zmaj”
Obrenovac
Pohvale
Marković Jovana peti razred
Likovna radionica Em Art
Subotica
Danijela Otašević
JU OŠ”Petar Dedović- Murina” 9.razred
Plav
Crna Gora
Anastasija Miletić sedmi razred
Osnovna skola “Mito Igumanović”
Kosjerić
Miona Rakocević sedmi razred
Osnovna škola” Mito Igumanović”
Kosjerić
Valentina Simidžić 5.razred
OŠ”Stojan Novaković”
Blace
Učenici Osnovne škole od 1. do 4. razreda
- mesto Ivana Nikolić sedam godina
Udruženje “Mala radionica” Subotica
Subotica
- mesto Talija Marković drugi razred
Osnovna skola Vuk Karadžić
Vranje
- mesto Vereš Viktor 4.razred
Likovna radionica „Em Art“
Subotica
Pohvale
Denis Illarionov drugi razred
Osnovna škola “Anto Đedovic”
Bar Crna Gora
Miloš Jokanović drugi razrd
Prva obrenovačka osnovna škola
Obrenovac
Katarina Vojinović prvi razred
Osnovna škola “Salko Aljković”
Pljevlja, Židovići
Crna Gora
Ljubica Prijović treći razred
Osnovna škola “Desanka Maksimović”
Priboj
Vanja Ostojić drugi razred
Salaš Crnobrski
PREDŠKOLSKI UZRAST
- mesto Lola Vukajlović šest godina
PU “Dečji dani”
Vrtić “Mrvica”
Beograd,Srbija
- mesto Nada Sokolović šest godina
PU “Dečji dani”
Vrtić “Mrvica”
Beograd
- mesto Nemanja Dželebdžić šest godina
PU “Dečji dani”
Vrtić “Mrvica”
Beograd
- mesto Teodora Jovelić
PU “Stonogica”
Sremska Mitrovica
- mesto Nikola Đokić predskolski uzrast
Poludnevni boravak
PU”Naša radost”
Blace
Pohvale
Hana Kovačević šest godina
Privatna PU “Kindergarden“
Beograd
Jana Jovanovic
PU “Naša Radost”
Blace
Pavle Radulovic
PU”Naša radost”
Blace
Anđela Tešić 6.godina
PU”Lane”
Osečina
Žiri za literarne radove:
- Mirjana Bojanić Ćirković, doktor filoloških nauka
2.Ivana Grujić,profesor srpskog jezika
- Mihajlo Pršić, knjizničar i zavičajni pesnik
Žiri za likovne radove:
1.Svetlana Jevremović, magistar likovnih umetnosti
2.Milena Simić,grafički dizajner
Dragica Milunović, knjižničar
Žiri je imao težak zadatak da izabere i nagradi literarne i likovne radove.
Na konkursu je učestvovalo 897 mladih autora iz Srbije,Crne Gore, Severne Makedonije, Republke Srpske, Hrvatske i Nemačke.
Čestitamo svim mladim pesnicima , piscima i umetnicima!